Realizacje

Hydroizolacja EPDM, zielone dachy, zielone tarasy przykłady naszych niektórych realizacji

10 lat doświadczenia w realizacji hydroizolacji dachów i tarasów membraną EPDM, kompleksowej realizacji dachów płaskich oraz dachów i tarasów zielonych. Konsultacje projektowe, doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji, dostawa systemowych rozwiązań do zielonych dachów Optigruen spełniających wymagania „Wytycznych dla dachów zielonych” FLL.

Dom prywatny z dachem skośnym i sauna – okolice Krakowa

Dach zielony ekstensywny bardzo harmonijnie wpisuje się w projekt domu i sauny, podkreśla estetykę i wykończenie elewacji.
Całość tworzy wysmakowaną, dopracowaną w detalach architekturę i współgra z pięknie zagospodarowanym otoczeniem. Projekt architektoniczny HORIZONE Studio z Krakowa. Dziękujemy Kierownikowi budowy Panu Andrzejowi Kosteckiemu za udostępnienie zdjęć z drona. Zakres naszych prac obejmował wykonanie hydroizolacji i warstw dachu zielonego wraz z dostawą materiałów. Dach zielony wykonano na systemowych materiałach do dachów skośnych Optigruen z zastosowaniem maty rozchodnikowej Sempergreen. Izolacja wodochronna odporna na przerastanie przez korzenie roślin – membrana EPDM Resitrix SKW.

Chatka Maniowy Osada Czorsztyn w Kluszkowcach

W 2017 roku dostarczaliśmy tam maty rozchodnikowe, włókniny, substrat i maty drenażowe. Na zdjęciu pierwszym od lewej pokazany jest taras w trakcie instalacji mat rozchodnikowych w 2017 roku. Pozostałe zdjęcia zostały zrobione latem 2018 roku. Widać jak pięknie rozrosły się tam rozchodniki. Wart odwiedzenia obiekt wypoczynkowy nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Jest to unikalny kompleks zabytkowych drewnianych willi oraz chałup wiejskich, zagród i murowanych piwniczek ze spichlerzykami, pochodzących z drugiej połowy XIX i początku XX wieku. Budynki te zostały uratowane przed zalaniem i pieczołowicie odbudowane w najpiękniejszym krajobrazowo punkcie – na malowniczym półwyspie Stylchyn, z pięknymi widokami na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę oraz wznoszącymi się nad wodami jeziora zamkami w Czorsztynie i Niedzicy. Zdjęcia Kazimierz Żytkowicz.

Dach zielony ekstensywny Kraków Opolska Business Park

Dach zielony ekstensywny kompleks biurowy „Opolska Business Park” etap I, ul. Opolska w Krakowie

Kwietna łąka siedziba firmy Kärcher w Krakowie

Jedna z naszych realizacji kwietna łąka na tarasach zielonych w siedzibie firmy Kärcher w Krakowie. Pięknie kwitnące kwiaty, pachnące zioła – łąka kwietna na dachu zielonym o powierzchni około 800m2. Zdjęcia: Piotr Wolański APK Dachy Zielone, czerwiec i lipiec 2016r.

Homify Online zaprezentowało ten projekt w polskiej i francuskiej wersji serwisu. Dziękujemy za miłe słowa zawarte w artykule: Na koniec nasz faworyt łąka zamiast trawnika. Wiecie, co w tej łące jest najlepsze? Otóż znajduje się ona na dachu krakowskiego biurowca.

https://www.homify.pl/katalogi-inspiracji/3892147/co-zamiast-trawnika-oszczedz-wode-i-oszczedz-sobie-zmartwien

https://www.homify.fr/livres_idees/4007472/7-alternatives-a-la-pelouse-pour-un-jardin-sans-effort

Taras użytkowy Tarnowskie Góry hydroizolacja, taras zielony

Jedna z naszych realizacji w Tarnowskich Górach, mały taras zielony ekstensywny w połączeniu z tarasem z płyt ceramicznych Kronos. Zakres prac: hydroizolacja EPDM Resitrix SKW antykorzenna, termoizolacja, warstwy dachu zielonego w systemie Optigruen z matą rozchodnikową, drewnopodobne płyty ceramiczne Kronos układane na dystansach.

Kraków hydroizolacja, dach zielony, Metropolitan Boutique Hotel

Prace obejmowały: hydroizolacja EPDM (izolacja dach) i montaż systemu dachu zielonego na budynku położonym na dziedzińcu.
Hotel znajduje się w pięknie odrestaurowanych zabytkowych XIX wiecznych kamienicach w Krakowie.

Hydroizolacja EPDM, dach zielony Kraków Wola Justowska, rezydencja prywatna

Prywatna rezydencja w prestiżowej dzielnicy Wola Justowska w Krakowie. Zakres prac wykonanych przez naszą firmę: hydroizolacja dachów EPDM, hydroizolacja tarasu EPDM, dach zielony nad basenem i na domu ogrodnika, tarasa zielony z zastosowaniem mat rozchodnikowych, tarasy użytkowe z zastosowaniem płyt ceramicznych na dystansach. Autor zdjęć: Agata Wolańska

Dach zielony dom pokazowy Wolf System Siemianowice Śląskie

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia tarasu zielonego wykonanego przez naszą firmę w domu pokazowym firmy Wolf System w Siemianowicach Śląskich. Zastosowano materiały systemowe do dachu zielonego i substrat Optigruen. Dom modelowy (wzorcowy) jest udostępniany dla oglądających w dni robocze oraz weekendy (godziny otwarcia na stronie Wolf System). Autor zdjęć: Agata Wolańska

Hydroizolacja dachu Tarnowskie Góry

Dach płaski na domu prywatnym w Tarnowskich Górach. Prace obejmowały izolacja tarasu, hydroizolacja tarasu (w tym obróbka detali). Na zdjęciach została pokazana także próba szczelności wodnej tarasu po zakończeniu prac hydroizolacji.

Kraków izolacja EPDM, dach zielony Pod Magnoliami

Ogródki lokatorskie na parterze, nad parkingiem podziemnym, wykonane w technologii dachów zielonych. Na zdjęciach pokazano poszczególne etapy prac, łącznie z izolacją EPDM Resitrix, próbą szczelności wodnej, układaniem mat drenażowych i rozsypaniem substratu.

Izolacja dach Węgrzce, Małopolska

Przykładowa realizacja tarasy i dach płaski na domu prywatnym w Węgrzcach pod Krakowem

Hydroizolacja tarasu, Oświęcim

Hydroizolacja EPDM tarasu w Oświęcimiu, na zdjęciach pokazana również próba szczelności wodnej, zrealizowana na zakończenie zlecenia.

Kraków hydroizolacja, dach zielony Wola Justowska

Hydroizolacja EPDM, zielone tarasy w apartamentach „Tarasy na Woli” w prestiżowej lokalizacji na Woli Justowskiej w Krakowie (Małopolska), inwestor deweloper Doctor Q Bud z Krakowa.

Taras i dach zielony Warszawa ul. Ludna

Tarasy w technologii dachu zielonego ekstensywnego oraz nasadzenia roślinności na dachu budynku apartamentowego w Warszawie przy ul. Ludnej.

Dach żwirowy i dach zielony Biblioteka w miejscowości Bojszowy

Dach żwirowy oraz zielony ekstensywny na budynku Biblioteki w miejscowości Bojszowy. Realizacja w 2015r. Roślinność na dachu zielonym (małe sadzonki rozchodników o średnicy bryły korzeniowej 2,5cm) sadzone były w ilości 25 szt./m2 w październiku 2015, zdjęcia pokazujące stopień zazielenienia dachu były robione w lipcu 2016r.

Hydroizolacja taras zielony Kraków, dom prywatny

Widokowy taras zielony na domu prywatnym w Krakowie (dach zielony ekstensywny). Kompleksowa realizacja od położenia antykorzennej hydroizolacji EPDM Resitrix SKW, po warstwy dachu zielonego. Realizacja 2015r.

Pozostałe nasze realizacje

Wykonanie hydroizolacji dachu płaskiego na budynku restauracji w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni.

Wykonanie hydroizolacji tarasu w domu jednorodzinnym w Dąbrowie koło Niepołomic.

Wykonanie dachu odwróconego oraz tarasów w technologii płyt na dystansach na budynku mieszkalnym w Węgrzcach pod Krakowem.

Wykonanie dachu odwróconego oraz tarasów zielonych na budynku mieszkalnym na Bielanach, Kraków.

Wykonanie dachy odwrócone  i tarasy użytkowe na biurowcu firmy Bruk-Bet w Niecieczy koło Tarnowa.

Hydroizolacja tarasu domu jednorodzinnego w Czulicach pod Krakowem.

Wykonanie tarasu zielonego na budynku mieszkalnym w Milanówku pod Warszawą.

Wykonanie tarasu zielonego na obiekcie biurowym w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Litewskiej.

Wykonanie dachów zielonych na budynku mieszkalnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wykonanie tarasu zielonego na budynku w Bochni.

Wykonanie tarasów zielonych na budynku mieszkalnym w Opolu.

Wykonanie tarasu oraz zielonych dachów na hotelu przy ul. Berka Joselewicza w Krakowie (dzielnica Kazimierz).

Wykonanie tarasu zielonego na budynku mieszkalnym w Tarnowskich Górach.

Remont powłok dachowych na budynku Archiwum Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tychach.

Wykonanie stropów nad garażami podziemnymi wykonywanymi w technologii dachów zielonych na osiedlu przy ul. Smętnej w Krakowie (Małopolska), Mak Dom Grupa Deweloperska, inwestycja „Apartamenty pod Magnoliami”.

Wykonanie tarasów zielonych w apartamentach „Tarasy na Woli” w prestiżowej lokalizacji na Woli Justowskiej w Krakowie (Małopolska), inwestor deweloper Doctor Q Bud z Krakowa.

Wykonanie tarasu zielonego w formie atrium nad stropem parkingu podziemnego na inwestycji „Ogrody” w Stalowej Woli (woj. podkarpackie).

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współpraca w zakresie konsultacji projektowych oraz sprzedaż materiałów firmy Optigrün będących w naszej ofercie.

Realizacja hydroizolacji na tarasie domu prywatnego w Oświęcimiu (Małopolska).

Realizacja hydroizolacji na tarasie domu prywatnego w Wiśle (Śląsk).

Konsultacja projektu kompleksu budynków mieszkaniowych i usługowych „Kaskada na Woli” w Warszawie (inwestycja Gant Development SA) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie hydroizolacji EPDM Resitrix SKW i Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 12 000 mkw.

Konsultacja projektu kompleksu apartamentowo-hotelowo-handlowego „Capital Towers” w Rzeszowie (podkarpackie) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie rozwiązań firmy PDT i Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 6 000 mkw.

Konsultacja projektu Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (Rzeszów podkarpackie) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie rozwiązań firmy PDT i Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 9 000 mkw.

Konsultacja projektu nowego terminalu i przystanku szybkiej kolei na Lotnisku w Balicach (Kraków Małopolska) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie hydroizolacji EPDM i systemowych rozwiązań do dachów zielonych Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 22 000 mkw.