16 lat doświadczenia w realizacji hydroizolacji dachów i tarasów membraną EPDM, kompleksowej realizacji dachów płaskich oraz dachów zielonych i tarasów zielonych.
Konsultacje projektowe, doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji.
Dostawa systemowych rozwiązań do zielonych dachów Optigruen spełniających wymagania „Wytycznych dla dachów zielonych” FLL, których jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem.
Dostawca roślin na zielony dach (stropodach zielony).
Prawa autorskie do zdjęć są zastrzeżone. Wykorzystanie zdjęć wymaga podpisania: źródło APK Dachy Zielone
Kolejna instalacja naszych modułowych tac rozchodnikowych wykonana samodzielnie przez Klienta. Tace z rozchodnikami rozkłada się łatwo i szybko. A efekt natychmiastowy. Układanie modułowych tac z rozchodnikami to najlepszy sposób, żeby zrobić zielony dach ekstensywny samodzielnie.
Miło nam, że w oficjalnej grafice informującej o programie „Moja Woda” opracowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska została pokazana instalacja dostarczonych przez APK Dachy Zielone drenaży, włóknin i maty rozchodnikowej na dachu zielonym realizowanym przez naszego Klienta.
Zielone torowisko z mat rozchodnikowych w centrum Warszawy. Cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział. Bardzo udana rewitalizacja torowiska od Jana Pawła II o długości – 668 metrów – między rondem ONZ a dworcem Warszawa Centralna. Torowisko z tłucznia zostało zamienione na zielone torowisko, zrównoważony system drenażu w centrum miasta. Realizacja listopad 2022. Film źródło: Tramwaje Warszawskie.
Dostawa wzmocnionej maty rozchodnikowej na ziemiankę w ogrodzie prywatnym. W naszym zakresie był dobór i dostawa materiałów. Doskonałe rozwiązanie na pokrycie efektowną zielenią trudnych powierzchni takich jak piwniczka ogrodowa, ziemianka, ogrodowa spiżarnia, piwniczka ziemna, altana, wiata. Realizacja po stronie klienta. Maty rozchodnikowe doskonale sprawdzają się jako rośliny na ziemianki. Powstaje swego rodzaju skalniak na ziemiance. Jeśli zastanawiają się Państwo czym obsadzić ziemiankę, jakie rośliny sprawdzą się na obiekcie typu ziemianka, piwniczka ogrodowa, to warto zastosować maty rozchodnikowe jako rośliny na ziemianki.
Realizacja dla inwestora prywatnego, okolice Krakowa. Taras użytkowy z wydzieloną częścią przeznaczoną na posadzenie roślin w uprawie ekstensywnej. Zlecenie obejmowało: dobór i dostawę materiałów, prace wykonawcze, dostawę i posadzenie sadzonek rozchodników. Zdjęcia zostały zrobione w dniu posadzenia roślin na dachu zielonym, jeszcze przed montażem desek tarasowych.
Naturalna, drewniana elewacja i taras zielony – idealne połączenie i bardzo udany efekt. Jedna z naszych ostatnich realizacji w Krakowie, taras zielony z mat rozchodnikowych (zdjęcia zrobione zaraz po instalacji). W zakresie prac było: dobór i dostawa materiałów, wykonanie antykorzennej izolacji wodochronnej i warstw dachu zielonego w uprawie ekstensywnej.
Taras przy domu prywatnym w okolicach Kielc. Hydroizolacja antykorzenna wykonana z EPDM Resitrix SKW. Część użytkowa tarasu została wykonana z płyt tarasowych na dystansach włoskiej marki Kronos. Cześć z roślinami z systemowych materiałów do dachów zielonych w uprawie ekstensywnej. Realizacja, dobór i dostawa materiałów APK Dachy Zielone. Część zdjęć (3 zdjęcia w górnym rzędzie) zostało wykonanych w trakcie prac – instalacji mat rozchodnikowych (w dniu dostawy mat wegetacyjnych na budowę), reszta 2 tygodnie później. Wykorzystanie maty rozchodnikowej z mieszanki rozchodników pozwoliło na uzyskanie efektu natychmiastowego zazielenienia. Dzięki tak zaprojektowanemu tarasowi, dom doskonale komponuje się z otoczeniem.
Instalacja dachu biosolarnego na budynku w okolicach Kielc. Zastosowano systemowe materiały, dzięki którym przy montażu paneli fotowoltaicznych nie jest konieczna ingerencja w izolację wodochronną. System warstw dachu zielonego pełni funkcję kotwiącą i stabilizującą dla paneli fotowoltaicznych. Połączenie instalacji fotowoltaicznej i dachu zielonego jest korzystne ze względu na efekt synergii przy wytwarzaniu prądu. Stosunkowo niska temperatura powierzchni zazielenionej prowadzi do mniejszego nagrzewania modułów fotowoltaicznych, co poprawia ich efektywność. Poniżej pokazujemy zdjęcia z kolejnych etapów montażu tego dachu biosolarnego.
Dach rozchodnikowy na pawilonie ogrodowym w Limanowej. Zastosowano technologię dachu lekkiego, która bardzo dobrze się sprawdza na obiektach małej architektury. Wykorzystanie maty rozchodnikowej z mieszanki rozchodników pozwoliło na uzyskanie efektu natychmiastowego zazielenienia. Pawilon, gdzie mieszkańcy mogą korzystać z grilla i wędzarni doskonale się komponuje z pięknie zagospodarowanym ogrodem.
W roku 2021 dostarczaliśmy maty rozchodnikowe i substrat ekstensywny na największe jak do tej pory zielone torowisko z mat rozchodnikowych w Polsce. Na zielone torowisko przy ul. Naramowickiej w Poznaniu dostarczyliśmy 14 105 m2 maty rozchodnikowej oraz substrat ekstensywny, jako podłoże dla mat rozchodnikowych na zielone torowiska.
Przedstawiamy poniżej film Poznańskich Inwestycji Miejskich pokazujący jak powstaje sieć trakcyjna i zielone torowisko tramwaju na Naramowice w Poznaniu i jak imponująco duża jest ta inwestycja. Film został nakręcony w trakcie prac, w kwietniu 2021.
I kolejny film pokazujący bardziej zaawansowany już stan prac
W roku 2021 dostarczyliśmy maty rozchodnikowe oraz substrat ekstensywny na zielone torowisko z rozchodników w Toruniu.
Prestiżowy obiekt referencyjny – tzw. biały mur, południowy odcinek wewnętrznego muru obwodowego Wzgórza Wawelskiego. Inwestor Zamek Królewski na Wawelu. Do naszych zadań należy realizacja prac związanych z reprofilacją i izolacją wodochronną muru. Do prac użyliśmy m.in. EPDM Resitrix SKW. Zastosowano materiał o właściwościach antykorzennych, ponieważ góra muru zostanie wypełniona materiałami składającymi się na dach zielony w uprawie ekstensywnej i zostaną tu posadzone rozchodniki. Obecny mur z wapienia jurajskiego jest rekonstrukcją średniowiecznych murów obronnych z zachowaną częściowo basztą Tęczyńską oraz pozostałościami piwnic baszt Panieńskiej i Szlacheckiej. Biały mur ma długość ok. 110 m i wysokość od ok. 4 do 10 metrów. Jego szerokość (poza basztami) wynosi od 2,40 do 2,80 m.
Wiata z dachem obsadzonym roślinnością to sposób na wzmocnienie odporności miasta na zagrożenia spowodowane ulewnymi deszczami – woda opadowa jest retencjonowana na zielonym dachu, a tylko nadmiar odpływa na poziom gruntu. Nasza realizacja z września 2020.
Zielone przystanki dostępne są w 2 wariantach cenowych:
-podstawowym, na który składa się wiata z dachem zielonym ekstensywnym (obsadzonym kwitnącymi rozchodnikami)
-rozszerzonym dodatkowo o moduł retencyjno-infiltrujący w gruncie (rozszczelnienie gruntu) obsadzony pnączami.
Dostawca technologii dachu zielonego i modułu retencyjno-infiltrującego w gruncie, informacje i oferta: Piotr.wolanski@dachyzielone.net, tel. 607 616 691
Zielony dach ekstensywny na garażu przy domu prywatnym w prestiżowej dzielnicy Krakowa. Dach był realizowany w 2016 roku, zdjęcia zostały zrobione we wrześniu 2020. Prace obejmowały dostawę systemowych materiałów i wykonanie warstw dachu zielonego, wraz z dostawą i montażem maty rozchodnikowej. Po 4 latach od instalacji dach prezentuje się doskonale i cieszy oczy mieszkańców.
Łąka kwietna na dachu zielonym wykonana z prekultywowanej maty wegetacyjnej. Zastosowano materiały systemowe Optigruen. Dzięki temu na tarasie o powierzchni ok. 340 m2 powstała piękna przestrzeń użytkowa, która jest miejscem wypoczynku dla pracującego w tym biurowcu zarządu i pracowników centrali znanej polskiej firmy. Lokalizacja: woj. małopolskie.
Dostarczaliśmy materiały i konsultowaliśmy projekt pierwszego dachu biosolarnego Optigruen w Polsce. Część zdjęć (pokazane w górnym rzędzie) powstała w lipcu 2020 w trakcie montażu systemu Sunnroot15 Optigruen, który stanowi wsporniki dla paneli PV i jednocześnie matę drenażowo-retencyjną gromadzącą wodę dla rozchodników. Pozostałe zdjęcia (w dolnym rzędzie) powstały w listopadzie 2020 już po montażu paneli solarnych. Wybrano najbardziej ekonomiczną formę zazielenienia dachu – na substracie ekstensywnym zostały rozrzucone pocięte pędy rozchodników. Efekt pełnego zazielenienia był widoczny dopiero w kolejnych sezonach wegetacyjnych (na zdjęciach pokazujemy te etapy zazielenienia dachu: po rozrzuceniu pociętych pędów rozchodników i efekt pełnego zazielenienia po 2 sezonach wegetacyjnych).
Ten zielony dach solarny powstał w Piekarach pod Krakowem na nowo zbudowanej siedzibie polskiego oddziału austriackiej firmy Schachermayer.
Firma Schachermayer zdecydowała się na połączenie dachu zielonego z panelami fotowoltaicznymi na nowej siedzibie swojego oddziału w Polsce, aby zyskać nie tylko w wymiarze ekonomicznym (produkcja własnej energii, bariera przed nadmiernym nagrzewaniem budynku poprzez zastosowanie zielonego dachu i ograniczenie dzięki temu kosztów ogrzewania zimą oraz klimatyzowania latem), ale także w wymiarze ekologicznym (retencja wody opadowej, mniejsza emisja dwutlenku węgla, redukcja efektu miejskiej wyspy ciepła).
Nowa siedziba firmy Schachermayer Polska jest zlokalizowana przy obwodnicy Krakowa, w miejscowości Piekary. Hala magazynowa wraz z budynkiem biurowym posiadają 2600 m2 powierzchni użytkowej. Budynek został oddany do użytkowania pod koniec 2020 roku.
Na zdjęciach pokazujemy dach zaraz po instalacji w roku 2020 oraz 2 lata po oddaniu, czyli w roku 2022. Zazielenianie było wykonane poprzez rozrzucenie na substracie pociętych pędów rozchodników.
Skorzystaj z naszego doświadczenia i wsparcia projektowego. Doradzimy jakie rozwiązania będą optymalne dla Twojej inwestycji. Stosując fotowoltaikę na dachach pokrytych zielenią uzyskuje się efekt synergii – połączenie paneli fotowoltaicznych i dachu zielonego poprawia efektywność samej instalacji solarnej. Informacje, doradztwo techniczne i oferta: piotr.wolanski@dachyzielone.net
Dostarczaliśmy materiały: włókniny, specjalistyczny substrat ekstensywny oraz maty rozchodnikowe do budowy zielonego torowiska przy ul. Unii Lubelskiej w Poznaniu. Torowisko powstawało w ramach zadania – Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – osiedle Lecha – rondo Żegrze wraz z budową trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej. Realizacja kwiecień i maj 2020. Zdjęcia wykonano 16.06.2020.
Dostarczona przez nas mata rozchodnikowa została wykorzystana podczas przebudowy terenu przy stadionie w Karpaczu. Wykorzystanie roślinności sucholubnej na skarpach przylegających do stadionu stanowi doskonały przykład zielonej infrastruktury. Zastosowanie rozchodników zamiast trawników pozwoli oszczędzić zasoby i koszty utrzymania terenów przy stadionie. Rozchodników nie trzeba kosić ani tak często podlewać. Wytrzymują okresowe braki wody i duże nasłonecznienie, w przeciwieństwie do trawy, która wysycha. To doskonała roślinność w przypadku suszy i konieczności adaptacji miast do zmian klimatu. Maty są wygodne w instalacji (rozkłada się je jak trawę z rolki) i zapewniają od razu efekt estetyczny w postaci zazielenionego terenu. Są przyjazne dla środowiska, dzięki temu, że mają osnowę z włókna kokosowego, które z czasem ulega biodegradacji. Maty rozchodnikowe stosuje się jako pokrycia gruntu o natychmiastowym efekcie zieleni, np. na rondach, pasach zieleni przy drogach i chodnikach, na tzw. zielonych torowiskach (torowiskach tramwajowych), w ogrodach publicznych lub tarasach dachowych i zielonych dachach.
Na zlecenie jednej z największych firm deweloperskich przygotowaliśmy opinię ekspercką dotyczącą funkcjonowania i poprawności wykonania dachów zielonych na budynkach wielorodzinnych. Opinia przygotowana w 2019r. dotyczyła dachu zielonego, który powstał w roku 2015 oraz dachu zrealizowanego w roku 2017. Na obu dachach doszło do wymierania roślinności i nieprawidłowości w gospodarce wodnej.
Kompleksowa dostawa materiałów Optigruen na systemowy dach lekki na obiekt LIDL w Kraśniku.
Dach wykonany z materiałów systemowych Optigruen i maty rozchodnikowej Sempergreen. Budynek mieszkaniowy, inwestycja deweloperska. Dach zielony przykrywa wjazd do garażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy mają ładny widok z okien, a dach wjazdu do garażu nie nagrzewa się i retencjonuje wody opadowe. Realizacja 2019r.
Nasza realizacja z 2018r. Dach zielony na wiacie i domku na narzędzia ogrodnicze. Inwestor prywatny. Zastosowano systemowe materiały do dachu zielonego skośnego Optigruen i specjalistyczną wzmocnioną, matę rozchodnikową do dachów skośnych Sempergreen. Zdjęcia wykonano w czerwcu 2019r.
Dach zielony ekstensywny wykonany w 2017 roku z sadzonek rozchodnika uzupełnionych nasionami goździka Kartuzka. Po 2 sezonach wegetacyjnych rośliny stworzyły barwny kobierzec, na którym roi się od owadów i często przysiadają ptaki. Domownicy mają ładny widok z okna:) Zdjęcia zrobiono w czerwcu (te na których dominuje żółty kolor kwiatów) i lipcu 2019 (na tych zdjęciach dominują rozchodniki kwitnące na kolor różowy).
Dach zielony ekstensywny bardzo harmonijnie wpisuje się w projekt domu i sauny, podkreśla estetykę i wykończenie elewacji. Całość tworzy wysmakowaną, dopracowaną w detalach architekturę i współgra z pięknie zagospodarowanym otoczeniem.
Dom na Skarpie zaprojektowany przez Horizone Studio, został doceniony przez miesięcznik MURATOR jako jeden z 10 najciekawszych domów 2023 roku. „Ten dom jest ilustracją, jak architektura może w naturalny sposób stać się kontynuacją krajobrazu. Dom wbity w zbocze sprawia wrażenie jego integralnej części. Dzieje się tak za sprawą zielonego dachu zmieniającego swoje barwy zgodnie z rytmem i kolorystyką pór roku” – piszą autorzy artykułu. W lipcu 2024 znalazł się na okładce jako jeden z głównych tematów numeru.
W 2017 roku dostarczaliśmy tam maty rozchodnikowe, włókniny, substrat i maty drenażowe. Na zdjęciu pierwszym od lewej pokazany jest taras w trakcie instalacji mat rozchodnikowych w 2017 roku. Pozostałe zdjęcia zostały zrobione latem 2018 roku. Widać jak pięknie rozrosły się tam rozchodniki. Wart odwiedzenia obiekt wypoczynkowy nad Jeziorem Czorsztyńskim.
Jest to unikalny kompleks zabytkowych drewnianych willi oraz chałup wiejskich, zagród i murowanych piwniczek ze spichlerzykami, pochodzących z drugiej połowy XIX i początku XX wieku. Budynki te zostały uratowane przed zalaniem i pieczołowicie odbudowane w najpiękniejszym krajobrazowo punkcie – na malowniczym półwyspie Stylchyn, z pięknymi widokami na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę oraz wznoszącymi się nad wodami jeziora zamkami w Czorsztynie i Niedzicy. Zdjęcia Kazimierz Żytkowicz.
Jedna z naszych realizacji z roku 2017. Dom prywatny z dachem skośnym. Zastosowano systemowe rozwiązania Optigruen oraz wzmocnioną matę rozchodnikową. Prace obejmowały wykonanie izolacji wodochronnej oraz dachu zielonego. Zdjęcia wykonano w dniu instalacji mat rozchodnikowych.
Jedna z naszych realizacji z roku 2014. Dom prywatny w okolicach Jasła. Dach zielony w formie łąki, naturalnie zharmonizowanej z otoczeniem. Prace obejmowały wykonanie antykorzennej izolacji wodochronnej oraz warstw dachu zielonego.
Inwestycja mieszkaniowa Angel River zlokalizowana przy ul. Walońskiej we Wrocławiu, renomowanej grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Współpraca obejmowała: konsultacje w zakresie doboru materiałów do dachu zielonego na etapie wyboru technologii do dachu zielonego i wykonawcy tego zakresu prac w 2017 i 2018 roku; kompleksowa dostawa systemowych materiałów Optigruen, których jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem; dostawa sadzonek rozchodników; konsultacje przy wyborze lokalnego dostawcy substratu odpowiedniego do tego systemu; konsultacje i współpraca merytoryczna z firmą wykonawczą w trakcie budowy. Wykonawcą dachów i tarasów zielonych w systemie Optigruen jest nasz wieloletni partner firma botanicArt. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Karmar.
Angel River wyróżnia się ponadczasową architekturą, będącą owocem współpracy dwóch cenionych pracowni Gottesman Szmelcman Architecture oraz Maćków. To wyjątkowe apartamenty dla tych, którzy cenią otoczenie jaką tworzy roślinność w mieście i chcą zamieszkać w niezwykłej przestrzeni z efektownymi przeszkleniami, przestronnymi balkonami czy tarasami. źródło: angelriver.pl
Dach zielony ekstensywny kompleks biurowy „Opolska Business Park” etap I, ul. Opolska w Krakowie
Jedna z naszych realizacji kwietna łąka na tarasach zielonych w siedzibie firmy Kärcher w Krakowie. Pięknie kwitnące kwiaty, pachnące zioła – wieloletnia łąka kwietna na dachu zielonym o powierzchni około 800m2 powstała ze specjalnej mieszanki siewnej przeznaczonej na zielone dachy, znajdującej się w ofercie APK Dachy Zielone. Zdjęcia: Piotr Wolański APK Dachy Zielone, czerwiec i lipiec 2016r.
Informacje o ofercie specjalnych mieszanek siewnych i mat wegetacyjnych na łąki kwietne na zielone dachy: piotr.wolanski@dachyzielone.net, tel. 607 616 691.
Autorem zdjęć jest Piotr Wolański APK Dachy Zielone. Zastrzegamy, że nieuprawnione wykorzystywanie zdjęć będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich.
Homify Online zaprezentowało ten projekt w polskiej i francuskiej wersji serwisu. Dziękujemy za miłe słowa zawarte w artykule: Na koniec nasz faworyt łąka zamiast trawnika. Wiecie, co w tej łące jest najlepsze? Otóż znajduje się ona na dachu krakowskiego biurowca.
https://www.homify.fr/livres_idees/4007472/7-alternatives-a-la-pelouse-pour-un-jardin-sans-effort
Jedna z naszych realizacji w Tarnowskich Górach, mały taras zielony ekstensywny w połączeniu z tarasem z płyt ceramicznych Kronos. Zakres prac: hydroizolacja EPDM Resitrix SKW antykorzenna, termoizolacja, warstwy dachu zielonego w systemie Optigruen z matą rozchodnikową, drewnopodobne płyty ceramiczne Kronos układane na dystansach.
Prace obejmowały: hydroizolacja EPDM (izolacja dach) i montaż systemu dachu zielonego na budynku położonym na dziedzińcu.
Hotel znajduje się w pięknie odrestaurowanych zabytkowych XIX wiecznych kamienicach w Krakowie.
Realizacja doceniona w europejskim konkursie na dach zielony Optigruen. Prywatna rezydencja w prestiżowej dzielnicy Wola Justowska w Krakowie. Zakres prac wykonanych przez naszą firmę: hydroizolacja dachów EPDM, hydroizolacja tarasu EPDM, dach zielony nad basenem i na domu ogrodnika, tarasa zielony z zastosowaniem mat rozchodnikowych, tarasy użytkowe z zastosowaniem płyt ceramicznych na dystansach. Autor zdjęć: Agata Wolańska
Poniżej prezentujemy zdjęcia tarasu zielonego wykonanego przez naszą firmę w domu pokazowym firmy Wolf System w Siemianowicach Śląskich. Zastosowano materiały systemowe do dachu zielonego i substrat Optigruen. Dom modelowy (wzorcowy) jest udostępniany dla oglądających w dni robocze oraz weekendy (godziny otwarcia na stronie Wolf System). Autor zdjęć: Agata Wolańska
Dach płaski na domu prywatnym w Tarnowskich Górach. Prace obejmowały izolacja tarasu, hydroizolacja tarasu (w tym obróbka detali). Na zdjęciach została pokazana także próba szczelności wodnej tarasu po zakończeniu prac hydroizolacji.
Ogródki lokatorskie na parterze, nad parkingiem podziemnym, wykonane w technologii dachów zielonych. Na zdjęciach pokazano poszczególne etapy prac, łącznie z izolacją EPDM Resitrix, próbą szczelności wodnej, układaniem mat drenażowych i rozsypaniem substratu.
Przykładowa realizacja tarasy i dach płaski na domu prywatnym w Węgrzcach pod Krakowem
Hydroizolacja EPDM tarasu w Oświęcimiu, na zdjęciach pokazana również próba szczelności wodnej, zrealizowana na zakończenie zlecenia.
Hydroizolacja EPDM, zielone tarasy w apartamentach „Tarasy na Woli” w prestiżowej lokalizacji na Woli Justowskiej w Krakowie (Małopolska), inwestor deweloper Doctor Q Bud z Krakowa.
Tarasy w technologii dachu zielonego ekstensywnego oraz nasadzenia roślinności na dachu budynku apartamentowego w Warszawie przy ul. Ludnej.
Dach żwirowy oraz zielony ekstensywny na budynku Biblioteki w miejscowości Bojszowy. Realizacja w 2015r. Roślinność na dachu zielonym (małe sadzonki rozchodników o średnicy bryły korzeniowej 2,5cm) sadzone były w ilości 25 szt./m2 w październiku 2015, zdjęcia pokazujące stopień zazielenienia dachu były robione w lipcu 2016r.
Widokowy taras zielony na domu prywatnym w Krakowie (dach zielony ekstensywny). Kompleksowa realizacja od położenia antykorzennej hydroizolacji EPDM Resitrix SKW, po warstwy dachu zielonego. Realizacja 2015r.
Wykonanie hydroizolacji dachu płaskiego na budynku restauracji w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni. Wykonanie hydroizolacji tarasu w domu jednorodzinnym w Dąbrowie koło Niepołomic. Wykonanie dachu odwróconego oraz tarasów w technologii płyt na dystansach na budynku mieszkalnym w Węgrzcach pod Krakowem. Wykonanie dachu odwróconego oraz tarasów zielonych na budynku mieszkalnym na Bielanach, Kraków. Wykonanie dachy odwrócone i tarasy użytkowe na biurowcu firmy Bruk-Bet w Niecieczy koło Tarnowa. Hydroizolacja tarasu domu jednorodzinnego w Czulicach pod Krakowem. Wykonanie tarasu zielonego na budynku mieszkalnym w Milanówku pod Warszawą. Wykonanie tarasu zielonego na obiekcie biurowym w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Litewskiej. Wykonanie dachów zielonych na budynku mieszkalnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wykonanie tarasu zielonego na budynku w Bochni. Wykonanie tarasów zielonych na budynku mieszkalnym w Opolu. Wykonanie tarasu oraz zielonych dachów na hotelu przy ul. Berka Joselewicza w Krakowie (dzielnica Kazimierz). Wykonanie tarasu zielonego na budynku mieszkalnym w Tarnowskich Górach. Remont powłok dachowych na budynku Archiwum Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tychach. Wykonanie stropów nad garażami podziemnymi wykonywanymi w technologii dachów zielonych na osiedlu przy ul. Smętnej w Krakowie (Małopolska), Mak Dom Grupa Deweloperska, inwestycja „Apartamenty pod Magnoliami”. Wykonanie tarasów zielonych w apartamentach „Tarasy na Woli” w prestiżowej lokalizacji na Woli Justowskiej w Krakowie (Małopolska), inwestor deweloper Doctor Q Bud z Krakowa. Wykonanie tarasu zielonego w formie atrium nad stropem parkingu podziemnego na inwestycji „Ogrody” w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współpraca w zakresie konsultacji projektowych oraz sprzedaż materiałów firmy Optigrün będących w naszej ofercie. Realizacja hydroizolacji na tarasie domu prywatnego w Oświęcimiu (Małopolska). Realizacja hydroizolacji na tarasie domu prywatnego w Wiśle (Śląsk). Konsultacja projektu kompleksu budynków mieszkaniowych i usługowych „Kaskada na Woli” w Warszawie (inwestycja Gant Development SA) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie hydroizolacji EPDM Resitrix SKW i Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 12 000 mkw. Konsultacja projektu kompleksu apartamentowo-hotelowo-handlowego „Capital Towers” w Rzeszowie (podkarpackie) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie rozwiązań firmy PDT i Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 6 000 mkw. Konsultacja projektu Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (Rzeszów podkarpackie) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie rozwiązań firmy PDT i Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 9 000 mkw. Konsultacja projektu nowego terminalu i przystanku szybkiej kolei na Lotnisku w Balicach (Kraków Małopolska) w zakresie właściwego doboru hydroizolacji i warstw dachów zielonych na bazie hydroizolacji EPDM i systemowych rozwiązań do dachów zielonych Optigrün. Dachy zielone o powierzchni ok. 22 000 mkw.