Płyty Kronos

Taras wentylowany - dystrybutor płyty tarasowe grubości 2 cm, Kronos 2.0, dostawa materiałów, realizacja tarasów

Technologia wykonywania pokryć tarasowych z płyt ceramiczny na dystansach (gresy porcelanowe na dystansach, płyty tarasowe na podkładkach, płyty ceramiczne SKE 2.0 Kronos grubość 2 cm, tzw. tarasy wentylowane, taras wentylowany) to bardzo efektowne i praktyczne rozwiązanie.

Ze względu na elegancką stylistykę i wyjątkową odporność stanowią atrakcyjną alternatywę dla tarasów drewnianych i  tarasów z desek kompozytowych.

Modne wzory – płytki imitujące beton architektoniczny, drewno, kamień, spatynowany metal, przetarty lakier, płyty tarasowe grubości 2 cm (płyty na tarasy grubość 20 mm). Zróżnicowane kształty: kwadratowe (60 x 60 cm) i prostokątne imitujące np. drewniane deski (60 x 120 cm, 40 x 120 cm, 20 x 120 cm). Płyty tarasowe outdoor 2.0. Pobierz katalog zainspiruj się pięknymi aranżacjami tarasy wentylowane Kronos-OUTDOORS_2017.pdf Pobierz katalog drewnopodobne płyty ceramiczne seria Wood Side Kronos-WOOD-SIDE.pdf Pobierz instrukcja układania płyty tarasowe na dystansach – jak zrobić taras wentylowany Kronos_HANDBOOK

Płyty ceramiczne – tego rodzaju pokrycia tarasowe stosowane są na dachach i tarasach użytkowych w domach i rezydencjach prywatnych, w hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej,  na tarasach i dachach zielonych, tarasach naziemnych oraz w tzw. ogródkach przy kawiarniach, które znajdują się na poziomie gruntu. Taras wentylowany realizuje się w bardzo prosty sposób. Płyty ceramiczne rozkładane są na samopoziomujących się podstawkach dystansowych (wchodzących w skład systemu Kronos, na jednym ze zdjęć poniżej widoczne są podstawki pod płytami). Dzięki temu płyty tarasowe grubości 2 cm nie są połączone w trwały sposób z konstrukcją budynku – ceramiczne płyty tarasowe outdoor 2.0 układane są na dystansach bezpośrednio na hydroizolacji lub w przypadku układu odwróconego (tj. termoizolacja na hydroizolacji) na płytach styroduru.

Trwałość i zalety użytkowe tarasów wykonanych z płyt Kronos 2.0 o grubości 2 cm

Tak skonstruowany układ posadzki nie jest w żaden sposób narażony na szkodliwy w polskim klimacie efekt przejścia przez 0 stopni Celsjusza. Zamarzanie wody penetrującej warstwy na których zamontowane są płytki metodą tradycyjną (na klej) jest głównym czynnikiem zniszczeń tarasów, a w przypadku konieczności wykonania naprawy, doprowadza do zerwania wszystkich warstw z hydroizolacją włącznie. W przypadku płyt tarasowych o grubości 2 cm montowanych na dystansach, usunięcie ewentualnej usterki hydroizolacji nie stanowi tak dużego problemu, płyty są łatwe do demontażu, można wykonać punktową naprawę hydroizolacji i zamontować je ponownie. Ze względu na bardzo dużą rozpiętość wysokości dystansów do montażu płyt, można również w tej technologii wykonywać powierzchnie na starych podłożach, uzyskując płaskie powierzchnie tarasu w miejscach, gdzie poprzednio były różnice poziomu (np. stare schodki). Takie podłogi tarasowe outdoor 2.0 można też wykorzystywać jako tymczasowe i łatwe do usunięcia podłoża letnich ogródków kawiarnianych, czy tarasów naziemnych. Rozwiązania te stosowane są od kilku już lat przez naszą firmę i bardzo dobrze komponują się w połączeniach z dachami i tarasami zielonymi jako efektowna metoda na stworzenie bardzo eleganckiej części użytkowej tych powierzchni.

Atrakcyjne wzornictwo: drewno, przetarty lakier, kamień naturalny, architektoniczny beton

Ze względu na innowacyjną technologię nakładania wzorów na płyty, włoski producent firma Kronos używając technologii nadruku Inkjet w perfekcyjny sposób odwzorowuje powierzchnie tradycyjnych materiałów wykończeniowych, takich jak kamień naturalny, beton architektoniczny, drewno w różnych postaciach. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kolekcja Woodside, która wygląda jak świeże, nie impregnowane drewno lub (co obecnie jest bardzo modne), stare, odzyskane drewno z efektem przetartego lakieru lub spatynowanych metali. Materiały naturalne, takie jak np. drewno nie są odporne na warunki panujące na zewnątrz budynku. Posadzki wykonane z płyt ceramicznych Kronos są mrozoodporne, wyjątkowo trwałe i odporne, nie wymagają prac konserwujących, co również stanowi dużą przewagę nad drewnem egzotycznym lub materiałami kompozytowymi. Taras wentylowany, płyty tarasowe grubości 2 cm, outdoor 2.0 gdzie kupić

 

Naszą ekspozycję płyt tarasowych Kronos 2.0 o grubości 2 cm znajdą Państwo w SIG Oddział Kraków, adres: Kryspinów 399, 32-060 Kryspinów, czynne pn.-pt. 7.00-16.00, sb. 8.00-13.00.

  Kronos-OUTDOORS_2017.pdf Kronos-WOOD-SIDE.pdf

Dlaczego wybieram płyty 2 cm?

Odporne na szok termiczny

wielokrotne przechodzenie przez temperaturę 0 stopni jest powodem degradacji wielu innych materiałów budowlanych

Mrozoodporne

Ognioodporne

Odporne na zabrudzenia, działanie kwasów i chemikaliów

Odporne na korozję spowodowaną przez sole

Odporne na pleśń, mech i sinice

Wytrzymałe na obciążenia związane z ruchem pieszym i samochodowym

Hypoalergiczne

Łatwe do zdezynfekowania

Ekologiczne i podlegające recyklingowi

Łatwa instalacja

Możliwość wielokrotnego demontażu i ponownej instalacji części lub całości tarasu

Do montażu na podstawkach dystansowych (tarasy, dachy zielone) lub na żwirze i pomiędzy zielenią (ogrody, baseny).

Nie wymagają konserwacji

Łatwe utrzymywanie czystości

Antypoślizgowe

Mokra powierzchnia utrzymuje parametry antypoślizgowe np. obrzeża przy basenach

Duża wytrzymałość na pękanie

Trwały kolor przez cały okres użytkowania

Spójne wzornictwo i kolorystyka płyt podłogowych i tarasowych, szeroki wybór detali, stopni, krawędzi basenowych

Jesteśmy bezpośrednim importerem autoryzowanym dystrybutorem płyt ceramicznych marki Kronos. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny, dostawa bezpośrednio na budowę. Jeśli chcesz uzyskać informacje o ofercie zadzwoń lub napisz.