Aktualności

Dostawa materiałów i konsultacje projektowe – pierwszy zielony dach solarny Optigruen w Polsce

To duża satysfakcja pracować przy innowacyjnych projektach. Dostarczaliśmy materiały i konsultowaliśmy projekt pierwszego dachu biosolarnego Optigruen w Polsce, gdzie zastosowano system Sunnroot15 Optigruen, który stanowi wsporniki dla paneli PV i jednocześnie matę drenażowo-retencyjną gromadzącą wodę dla rozchodników.

Zdjęcia powstały w lipcu 2020 w trakcie montażu systemu Sunnroot15 Optigruen. Ten zielony dach solarny powstał w Kryspinowie pod Krakowem na nowo zbudowanej siedzibie polskiego oddziału austriackiej firmy Schachermayer.

Firma Schachermayer zdecydowała się na połączenie dachu zielonego z panelami fotowoltaicznymi na nowej siedzibie swojego oddziału w Polsce, aby zyskać nie tylko w wymiarze ekonomicznym (produkcja własnej energii, bariera przed nadmiernym nagrzewaniem budynku poprzez zastosowanie zielonego dachu i ograniczenie dzięki temu kosztów ogrzewania zimą oraz klimatyzowania latem), ale także w wymiarze ekologicznym (retencja wody opadowej, mniejsza emisja dwutlenku węgla, redukcja efektu miejskiej wyspy ciepła). Nowa siedziba firmy Schachermayer Polska jest zlokalizowana przy obwodnicy Krakowa, w miejscowości Kryspinów. Hala magazynowa wraz z budynkiem biurowym posiadają 2600 m2 powierzchni użytkowej. Budynek będzie oddany do użytkowania pod koniec 2020 roku.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i wsparcia projektowego. Doradzimy jakie rozwiązania będą optymalne dla Twojej inwestycji. Stosując fotowoltaikę na dachach pokrytych zielenią uzyskuje się efekt synergii. Połączenie paneli fotowoltaicznych i dachu zielonego poprawia efektywność samej instalacji solarnej. Informacje i oferta: piotr.wolanski@dachyzielone.net